Nasz zespół

Paweł Pewny

Paweł Pewny

PRODUCENT

Czy producent może być „zakręconym wariatem”? Oczywiście! I to w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu! Paweł kocha to co robi i z ogromną pasją realizuje swoje pomysły.  Absolutnie nie boi się wyzwań, bo to one nakręcają go do jeszcze bardziej kreatywnego działania. Dzięki temu od 20 lat jest ściśle związany ze środowiskiem polskich artystów sztuki filmowej. Był producentem wykonawczym i artystycznym wielu programów dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. „Wirtulandia”, „Pociąg do wiedzy”. Był też producentem filmów animowanych „Włatcy Móch”, „Parapet”, a także producentem pełnometrażowego animowanego filmu kinowego „Włatcy Móch, ćmoki, czopki i mondzioły”. Motto: Nierealne staje się realnym. 

Jacek Weigl

Jacek Weigl

COPRODUCENT

Założyciel Fundacji „Edukacja z Wartościami”, której misją jest promowanie edukacji chrześcijańskiej wpływającej na budowanie odpowiedzialnego młodego pokolenia. Ma na sercu nowoczesną edukację z wartościami, dlatego koncentruje się na kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży oraz wzmocnieniu kompetencji dorosłych. Jako prezes Fundacji prowadzi Centrum Edukacji DANIEL na Ursynowie. Jacek Weigl gromadzi ludzi z wartościami i pasją do działania; organizuje konferencje i szkolenia.

 

Basia Pewna

Basia Pewna

PRODUCENT WYKONAWCZY

Od 2008 roku związana z branżą filmową. Brała udział w produkcjach takich jak „Chaos” X. Żuławskiego, „Rozmowy nocą” M. Żaka, „Włatcy Moch, Ćmoki, czopki i mondzioły”. Od 2015 roku kierownik produkcji i producent wykonawczy przy produkcji seriali animowanych dla dzieci i dorosłych m.in. ” Tymek i Mistrz” oraz kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć”.

Jola Dudzik

Jola Dudzik

SUPERVISOR

od 1995 roku związana z animacją, koloryzator, administrator systemu komputerowego, modele TB, asystent reżysera, supervisor animacji. Pracowała przy produkcjach m. in.  filmów kinowych „Osiemdziesiąt dni dookoła świata Julius Verne” czy „Pinocchio” a także seriali animowanych „The Garfield show”, „Król Maciuś Pierwszy”. Aktualnie pracuje przy produkcji animowanej „Tymek I Mistrz”. 

Robert Turlej

Robert Turlej

SCENARZYSTA

Ma (nie)typową przypadłość: o wiele łatwiej mu napisać scenariusz na zadany temat niż jakiekolwiek pismo urzędowe. Bo odkąd pamięta, pisze –  głównie scenariusze. Jest autorem bądź współautorem scenek obyczajowych czy scenariuszy do programów telewizyjnych np. „MdM” (czyli Mann do Materny, Materna do Manna) oraz scenariuszy spektakli dla wielu grup teatralnych w całej Polsce. Więcej – sam Mikołaj z Laponii zamówił u niego scenariusz do widowiska o jego Elfach pomocnikach! Jest też autorem sztuk teatralnych dla młodzieży z serii „Lekcje Przestrogi” wydanych przez Wydawnictwo Rafael w formie teatru telewizji. Doskonale zmierzył się też z tematyką baśni i legend japońskich, czego efektem jest sztuka teatralna dla dzieci pt. „Syn Smoka”, będąca w repertuarze Teatru Ludowego w Krakowie, która otrzymała „Złotą Maskę” dla najpopularniejszego spektaklu dziecięcego.

Lucyna Warda

Lucyna Warda

MANAGER PROJEKTU

Z wykształcenia prawnik (adwokat) z ponad 11-letnim doświadczeniem w obsłudze spółek kapitałowych, w tym notowanych na NC i GPW. Z pasji, od wielu lat, manager zarządzający i founder. Od 2014 r. zajmuje się crowdfundingiem inwestycyjnym. Założycielka platformy equity crowdfundingowej FindFunds.pl, za stworzenie której znalazła się w gronie finalistek Konkursu Bizneswoman Roku 2016 w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach. Pełni funkcję eksperta w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii z zakresu finansowania społecznościowego oraz eksperta w zespole roboczym ds. stworzenia platformy cyfrowej dla przemysłu 4.0 w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. 

Paweł Polkowski

Paweł Polkowski

Copywriter

Z wykształcenia i pasji  dziennikarz. Od 12 lat związany z prasą, radiem i telewizją. W 2009 roku nominowany do prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku. Działacz społeczny, na co dzień mieszkający w Białej Podlaskiej, gdzie założył stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju samorządności i wpierające lokalne inicjatywy mieszkańców zgodnie z wyznawaną zasadą „Myśl globalnie –  działaj lokalnie”. Przez ostatnie lata informował mieszkańców Lubelszczyzny o możliwości pozyskiwania środków z Funduszy Europejskich jako pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Fundacja „Edukacja z Wartościami”

Fundacja „Edukacja z Wartościami” została stworzona w 2014 roku, aby edukować dzieci i młodzież oraz inspirować dorosłych w duchu wartości chrześcijańskich. Jacek Weigl, założyciel Fundacji, do tej pory wspierał założenie ponad 30 placówek edukacyjnych w całej Polsce. Fundacja sprawuje nadzór nad Chrześcijańskim Centrum Edukacji DANIEL w Warszawie, w skład którego wchodzi żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Działalność Fundacji skupia się wokół tworzenia i prowadzenia placówek edukacyjnych, organizowania projektów profilaktycznych, artystycznych, sportowych i in. na skalę ogólnopolską i lokalną oraz konferencji, warsztatów, szkoleń, koncertów. (ezw.edu.pl)

Orange Studio Animacji

Orange Studio Animacji zostało założone w 1995 roku przez Grzegorza Handzlika, nagrodzonego polskiego reżysera i producenta oraz byłego opiekuna artystycznego Hanna Barbera Polska. W ciągu ostatnich 22 lat działalności wyprodukowaliśmy 600 odcinków seriali telewizyjnych i 7 pełnometrażowych filmów animowanych dla partnerów z całego świata.

Animacje produkowaliśmy dla takich producentów, jak Rainbow, Ellipseanime, Nelvana, Papa Lowe, 2D3DAnimation, King Rollo Films i wielu innych. Liderzy naszego zespołu wyprodukowali niezliczoną ilość reklam, efektów specjalnych dla seriali, wyprodukowali lub współtworzyli ponad 20 filmów fabularnych z takimi twórcami jak Ari Folman, Ken Loach, Roman Polański, Wojtek Smarzowski i Witek Adamek. 

 

 

 

FUNDACJA EDUKACJA Z WARTOŚCIAMI

ul. Nowoursynowska 154A
02-797 Warszawa
tel. 720 800 979
mail: wspieram@nieztejziemi.pl
mBANK: 10 1140 1977 0000 3309 6000 1010