FRANEK

trochę niesforny chłopiec, który nie zawsze postępuje tak jakby życzyli sobie tego rodzice. Mimo wszystko jest to dziecko o dobrym sercu i to on w kolejnych odcinkach będzie nawiązywał znajomości ze świętymi. Z czasem zrozumie, że otrzymał szczególny dar, dzięki któremu będzie mógł pomagać innym.

MATYLDA

spokojna i grzeczna, jednak z charakterkiem siostra Franka. Chłopiec niespecjalnie przepada za młodszą siostrą, ponieważ jego zdaniem – jest oczkiem w głowie rodziców. Nie ma też o czym z nią rozmawiać. Matylda nie rozumie dlaczego jej starszy brat nie chce słuchać rodziców. Relacje pomiędzy bratem, a siostrą początkowo są dosyć chłodne, jednak Matylda widząc, że Franek umie przyznać się do błędu i pomaga innym, zmienia o nim zdanie, a sam chłopiec staje się dla niej wzorem do naśladowania.

TATA

stanowczy, poukładany, konkretny i punktualny. Pracuje w dużej korporacji i dobrze zarabia. Jednak ma to swoje konsekwencje, gdyż problemy w pracy przekładają się czasami na jego zachowanie w domu. Trudno mu znaleźć wspólny język z Frankiem, który jest upartym chłopcem i dąży do tego by zawsze postawić na swoim. Natomiast Matylda jest jego w oczkiem w głowie, ponieważ jest grzeczna i posłuszna.

MAMA

„gasi pożary” wszystkich napięć i nerwowych sytuacji w domu. To ona łagodzi trudne momenty i ma cierpliwość do Franka, którego kocha tak samo jak Matyldę. Jest przekonana, że Franek wyrośnie na mądrego i wspaniałego mężczyznę, ponieważ mocno wierzy, że nad ich całą rodziną czuwają święci. Czuje z nimi specyficzną więź i posiada dużą wiedzę na ich temat. W którymś momencie zacznie odkrywać, że zachowanie jej syna przypomina postawę poszczególnych świętych.

KAROL

jest pośrednikiem, nie tylko Franka ale i całej rodziny, ze świętymi. Pojawia się w różnych sytuacjach dotyczących jego młodego przyjaciela. Po krótkiej rozmowie z Frankiem i wysłuchaniu jego opowieści, sprowadza do niego odpowiedniego świętego. Franek nawet nie podejrzewa, że Karol to Święty Jan Paweł II. Karol przez cały czas mocno wierzy w młodego bohatera i jest przekonany, że dobro zwycięży w jego życiu.

FUNDACJA EDUKACJA Z WARTOŚCIAMI

ul. Nowoursynowska 154A
02-797 Warszawa
tel. +48 720 800 979
mail: kontakt@nieztejziemi.pl
mBANK: 10 1140 1977 0000 3309 6000 1010

DRUŻYNA NIE Z TEJ ZIEMI

Wiesz, że możesz działać z nami mocniej i skuteczniej?
Dołącz do drużyny Nie z tej ziemi i wspieraj nas regularnie
Dajemy dzieciom święty przykład.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Będziesz otrzymywać informacje o pracach nad serialem oraz wiele dodatkowych materiałów, które pomogą wprowadzić Twoje dziecko w świat najwyższych wartości, a całej Waszej rodzinie przybliżą postaci Świętych: