Po gorączkowym czasie przygotowywania strony, gromadzeniu dodatkowych informacji o Świętych, nadchodzi czas, by opowiedzieć światu o serialu „Wszyscy Święci”.

Zainspirowali nas Święci. Zgłębiamy ich życiorysy, szukając autorytetów i kierunków wychowania naszych dzieci. Święci dają nam odpowiedzi na ważne życiowo pytania, a naszym dzieciom wskazują kierunek dorastania.

Nie chcemy podążać za wyidealizowanymi wizualizacjami wiecznie rozmodlonych Świętych. To byli ludzie z krwi i kości. Tacy, którzy byli tacy jak my, ale nieustannie podążali za swoją misją. Upadali, byli na dnie, ale wstawali i podnosili się do dalszej walki. Ich codzienność była taka jak nasza.

Franek i Matylda, bohaterowie serialu, mierzą się z codziennymi trudnościami znanymi każdemu dziecku. W chwilach samotności, zazdrości, czy poczucia niesprawiedliwości odnajdują pocieszenie i radę u Świętych, którzy uczą ich swoim przykładem.

Robimy ten serial dla naszych dzieci, dla ich kolegów i koleżanek, dla ich rówieśników na całym świecie. Chcemy pokazać – mamy wzorce, z których możemy czerpać.