Chcę, żeby dzieci zobaczyły, że święci ludzie nie byli nudni czy śmieszni, ale normalni, tacy jak one i w tej normalności byli superbohaterami i żeby mogły się na nich wzorować. Serial będzie pomocą dla rodziców, dziadków i katechetów w rozwiązywaniu różnych problemów wychowawczych.

Chcę pokazywać w nim, że można i warto zmieniać postawy, aby zmniejszać problemy np. agresji w szkole, wyśmiewania dzieci, kradzieży itd. Każdy odcinek będzie historią, w której bohaterowie nauczą się czegoś wartościowego od innego świętego czy świętej. Chciałbym dawać dzieciakom coś wartościowego i w ten sposób służyć Panu Bogu.

Tak w wywiadzie dla Aletei mówi Paweł Pewny – pomysłodawca serialu o świętych. Do tej idei dochodził długo. Bardzo długo i boleśnie. Swoją historię opowiedział w wywiadzie, który polecamy:

Karierę w showbiznesie zrobił szybko. Nie wytrzymał jednak tempa i atmosfery tej branży. Leki psychotropowe miały mu pomóc, ale stracił kontrolę nad ich braniem. Stracił też cały dorobek i pozycję zawodową. Ale Bóg, wierna żona i jego własny upór pomogły mu podnieść się z dna.