Nie z tej ziemi

MISJĄ PROJEKTU JEST PRZEKAZANIE DZIECIOM WARTOŚCI, KTÓRE POZWOLĄ IM ZMIERZYĆ SIĘ Z PROBLEMAMI DZISIEJSZEGO ŚWIATA.

FABUŁA SERIALU „NIE Z TEJ ZIEMI”

Franek, który jest wesołym zawadiaką o dobrym sercu, co rusz ulega kolegom czy złym podszeptom. Dlatego często pakuje się w kłopoty, z których jak mu się wydaje nie ma już wyjścia. Wtedy pojawia się przed nim Karol wraz z odpowiednim Świętym, który pomaga mu rozwiązać problem w danym dniu. Franek poznaje wówczas właściwe postawy i wartości chrześcijańskie, którymi powinien kierować się w życiu, a które są uniwersalne dla każdego człowieka. Przekonuje się, że nie opłaca się być niedobrym człowiekiem, bo zło zawsze powoduje kolejne zło, a tylko dobro rodzi kolejne dobro. Poznaje m.in. sens przebaczenia i moc słowa „przepraszam”. Dowiaduje się też, że Święci byli zwykłymi ludźmi, którzy mieli swoje słabości i popełniali błędy.

Na tej jego drodze codziennych zmagań, zawsze pojawia się też Diabeł ze swoimi pomocnikami – nieudacznikami – którzy pod postacią Kruków, starają się przeciągnąć Franka na swoją stronę i odciągnąć go od Karola i Świętych.

Jednak w starciu z nimi są bezradni, co powoduje u nich rosnącą frustrację.

Poprzez „Nie z tej ziemi” chcemy przekazać rodzicom, opiekunom i wychowawcom sprawdzone narzędzia do budowy takiego wirtualnego świata, który wypełniony będzie wartościami i pozytywnymi postawami. Świata, w którym dziecko ma dostęp do dobrych wzorców, prawdziwych superbohaterów i potrafi samodzielnie szukać rozwiązań oraz brać odpowiedzialność za swoje słowa, czyny, a także dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeżeli tak jak nam zależy Ci na stworzeniu najmłodszemu pokoleniu bezpiecznego świata, w którym dzieci mają prawdziwych pozytywnych bohaterów, na których mogą się wzorować i pokonywać codzienne trudności to wesprzyj nasz projekt!

FUNDACJA EDUKACJA Z WARTOŚCIAMI

ul. Nowoursynowska 154A
02-797 Warszawa
tel. +48 720 800 979
mail: kontakt@nieztejziemi.pl
mBANK: 10 1140 1977 0000 3309 6000 1010

DRUŻYNA NIE Z TEJ ZIEMI

Wiesz, że możesz działać z nami mocniej i skuteczniej?
Dołącz do drużyny Nie z tej ziemi i wspieraj nas regularnie
Dajemy dzieciom święty przykład.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Będziesz otrzymywać informacje o pracach nad serialem oraz wiele dodatkowych materiałów, które pomogą wprowadzić Twoje dziecko w świat najwyższych wartości, a całej Waszej rodzinie przybliżą postaci Świętych: